Kedi Kurabiyesi ve Tırmalama Ağacı

Kedi Kurabiyesi ve Tırmalama Ağacı post thumbnail image

Kedi Kurabiyesi ve Tırmalama Ağacı 

Kedi Kurabiyesi ve Tırmalama Ağacı 

Kediniz yeni evine uyum sağlarken ihtiyaçlarını gidermesi ve yeni yaşayacağı ortama kolay uyum sağlaması için alınması gereken ve önerilen bir takım kedi ürünleri vardır. Kediniz yeni evine gelmeden önce bu ürünleri hazırlamanız onun uyum sürecini hızlandırır. Kedi yatağı kedi maması taşıma ve tuvalet kabı gibi ihtiyacı olan şeyleri almanız olası sorunları yaşamınızın önüne geçer.

Kedi Tırmalama Tahtası ve Kedi Ağacı 

Kediler egzersiz ihtiyacını karşılamak ve tırnaklarını bakım yapabilmek için bir tırmalama tahtasına ihtiyaç duyar. Tırmalama tahtasını hem tırnaklarını törpülemek ölü deriyi temizlemek hem de gerilme kendini kaşıma gibi hareketleri yapmak için kullanırlar. Dilerseniz kedinize egzersiz yapması ve tırmanması için bir tırmalama ağacı satın alabilirsiniz. Kedi tırmalama ağacı tırmalama tahtası kadar gerekli bir ihtiyaç değildir fakat yüksek yerlere çıkma tırmanma ve ağaç dallarında dolanma gibi keyif aldı etkinlikleri yapması için imkanınız varsa bir kedi ağacı da alabilirsiniz. Eğer kediniz kedi ağaca ile oynamazsa kedi otu spreyi kullanarak ilgisini çekebilirsiniz.

Kedi Tırnak Makası 

Kedinizin tırnaklarının bir yere takılmaması için düzenli olarak kesmeniz ve bakım yapmanız gereklidir. Bu nedenle evinizde evcil hayvanlar için özel olarak üretilmiş olan kedi tırnak makası bulundurmalısınız. İnsanlar için kullanılan tırnak makası kesinlikle kediler için uygun değildir.

Kedi Kurabiyesi 

Kedi kurabiyesi kuru mamaya geçen her kedi için uygun bir besindir. Kediler için mama tercihi yapmadan önce kedinizin yaşını dikkate almalısınız. Yavru kedi maması satın almadan önce veteriner hekiminize başvurmanız ya da kediye sahiplendiğimiz kişilere yemeği alışkanlığı ile ilgili danışmanız da fayda var.

En Pratik Kedi Yatağı Modeli 

Kedi yataklarının en temel modellerinden biri de saç bonesi şeklinde olanlardır eğer yavru bir kediniz varsa büyüyene kadar bu modeli kullanabilirsiniz. Kedilerin çoğu elyaf silikon ya da sünger yumuşaklığını sever. Ayrıca kendine ait bir alana sahip olmak isteyen kedilerin kutu gibi etrafı kapalı nesnelerin içine konulan minderlere daha kolay alıştığı da biliniyor.

Kedi Kumu 

Kedilerin çoğu yavru oldukları dönemlerde ince taneli kedi kumu tercih eder. Kedi kumlarının dokusu kediler için çok önemlidir. Çünkü kedilerin patileri dokunmaya karşı çok hassastır. Genelde kokusuz ve topaklanan kum tercih eder. Kedinizin hangi tür kumu tercih ettiğini bulmak için birden fazla kum çeşidi denemeniz gerekebilir. Eğer yaşlı br kediniz varsa ya da kediniz hassas pençelere sahipse keskin kenarlı ve çok sert olan kumları kullanmaktan kaçının.

Kedi Tarağı 

Kedilerin çoğunluğu taranmaktan hoşlanır. Kediler için üretilmiş olan  çeşitli tarama fırçaları ve eldivenleri vardır. Uzun tüylü kediler için tüylerine uygun olan fırça bulmak ve düzenli olarak fırçalamak çok önemlidir. Kedinizi yavruyken alıp yetiştirmeye başlamak daha kolay olabilir. Kediniz fırçalanmaktan hoşlanmıyorsa yavaşça fırçalamaya başlayabilirsiniz. Çok bastırmadan yumuşak darbelerle fırçalayarak kedinizi fırçalanmaya alışana kadar dinlendirerek tarayabilirsiniz.

Kedi Tuvaleti 

Büyük boyutlu bir kedi tuvaleti kedinizin tuvalet ihtiyacını karşılaması için ideal olacaktır. Kedi tuvaletinin büyüklüğü kedinin büyüklüğünün bir katı kadar geniş olmalıdır. Kediniz kedi tuvaletinin içine girdiğinde rahatlıkla dönebilmeleri bilmeli ve hareket ederken sıkıntı yaşamamalıdır. Eğer evinizde birden fazla kedi besliyorsanız kedi tuvaletinin sayısı evinizdeki kedilerin sayısından daha fazla olmalıdır. Ayrıca kedi tuvaletleri yılda bir kez yenisi ile değiştirilmelidir. Minik dostunuzun ihtiyacına uygun olan her türlü kedi ürününü Kurye Mama sitesini ziyaret ederek uygun fiyatlar ile güvenle satın alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post